Garderoba czy szafa – gdzie lepiej przechowywać ubrania i dodatki?

garderoba

Jednymi z bardziej kłopotliwych rzeczy do przechowywania są ubrania. Wszystko przez to, że zazwyczaj zajmują dużo miejsca, a ponadto, część z nich nadaje się jedynie do powieszenia na wieszakach, inne zaś mogą być składane w kostkę. Do tego dochodzą ciężkie zimowe kurtki i płaszcze, kapelusze, obuwie. Warto więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób zorganizować przestrzeń, w której odzież będzie dobrze zorganizowana i przechowywana w optymalnych dla niej warunkach. Do najpopularniejszych rozwiązań należą przede wszystkim szafy i garderoby. Na co się zdecydować i o czym warto pamiętać, podczas wyboru i zakupu wymarzonego mebla? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym postaramy się udzielić odpowiedzi na te często zadawane pytania.

Szafa czy garderoba? Na co się zdecydować?

Najważniejszym aspektem, który trzeba uwzględnić przed wyborem pomiędzy szafą a garderobą, jest wielkość pomieszczenia. Ze względu na to, że typowe garderoby pozwalają na zabudowanie przestrzeni od podłogi do sufitu, sprawdzą się one szczególnie dobrze w mniejszych mieszkaniach, w których doskwiera brak wystarczającej ilości miejsca do przechowywania ubrań, ręczników, czy pościeli. Innymi słowy – garderoba o szerokości równej szafie o podobnych wymiarach, pomieści więcej ubrań. W przypadku większych pomieszczeń, a także tych o nietypowych kształtach, świetnym rozwiązaniem okaże się wykonanie szafy pod wymiar, której wygląd i wymiary mogą być dostosowane do wymagań klienta.

O czym warto pamiętać podczas zakupu szafy lub garderoby?

Przede wszystkim warto zadbać o to, by w wybranej szafie lub garderobie znalazły się rozwiązania umożliwiające przechowywanie różnych typów odzieży – od bielizny, po płaszcze. Dlatego konieczne jest, aby wyposażyć meble w m.in. szuflady, w których pomieszczą się różne drobiazgi. Niezbędnym elementem są oczywiście solidne półki, na nich można umieścić poskładane spodnie, grubsze swetry, koszulki, czy też pościel. Jest to świetne rozwiązanie pozwalające na organizację pudełek z butami, które będą lepiej widoczne. Ostatnim ważnym punktem każdej garderoby lub szafy są oczywiście wytrzymałe drążki na wieszaki – dzięki temu sukienki, płaszcze, kurtki, garnitury pozostaną w świetnym stanie przez długi czas. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w wykonywaniu mebli pod wymiar. Pozwala to dopasować szafę lub garderobę do własnych preferencji.